Skip to content

Barmsijsjes in de Peel – Door Hans Melters (Video)

3 februari 2019 | 11:00

Hans Melters, bekend van de Vlinderrubriek op Meijel24 en Nederweert24, is weer terug van weggeweest. In de Vlinderrubriek was elke zondag een vlindersoort op film te zien, inclusief biotopen, wetenswaardigheden en waardplanten. Vandaag presenteert Hans:

Barmsijsjes in de Peel

Zowel de grote als kleine barmsijs overwinteren in Nederland soms in gemengde groepen. De kleine barmsijs broedt in tegenstelling tot de grote barmsijs wel in Nederland, maar tegenkomen doe je ze zelden. Ze broeden in vooral berkenbossen en jonge naaldbossen. Het hoofdvoedsel bestaat uit berkenzaden, wat op de films duidelijk zichtbaar is.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_06_25-Repetitie_Kinjer_OLS_Den_Doelhof-18
Kinderen klaar voor Melick
26 juni 2026 | 11:00
20260615_Succesvolle-generale-smaakt-naar-mee_12
Welzijn van publiek en spelers staat voorop
26 juni 2026 | 9:30
Kliko-afvalcontainer-Nederweert-2-768x512
Code rood
25 juni 2026 | 17:07
2026-06-25-Bijenpark-Molania-krijgt-nieuwe-impuls-samen-de-schouders-eronder
IVN Meijel, PSW Werk en imkers slaan handen ineen
25 juni 2026 | 16:00

Advertentie