Skip to content

Bosbadenpad | Peel en Maas als eerste Gemeente van Nederland

3 maart 2022 | 9:06

Stichting Bosbadenpad, opgericht door initiatiefneemster Dorrie Driessen, gaat bosbadenpaden realiseren. Dit zijn speciale routes in een natuurgebied waarbij je al wandelend ‘paddenstoelen’ aantreft met informatie en kleine opdrachten.

Bosbadenpad

Ik wil mensen laten ervaren, wat ik zelf ervaar als ik in het bos wandel. Bosbaden is een geheel andere wandeling dan onze dagelijkse wandeling. Je vertraagt bewust en neemt de natuurlijke omgeving met zoveel mogelijk zintuigen waar. Met al zijn geuren, kleuren, vormen en geluiden helpt het bos je om je fysiek en mentaal beter te voelen”, aldus initiatiefneemster Dorrie Driessen. “Het bosbaden is op mijn eigen pad gekomen nadat mijn echtgenoot plotseling is overleden. Ik werkte in de financiële wereld destijds, maar ik merkte dat ik andere stappen moest gaan zetten om mezelf weer te vinden. Inmiddels ben ik therapeut/coach en help andere mensen. Het bosbaden doet mij zo goed; dit gun ik iedereen en daarom wil ik hier een ambassadeur voor zijn. Zo kwam ik op het idee om in Peel en Maas de allereerste bosbadenpaden in Nederland aan te gaan leggen. Hiervoor start op 9 maart een crowdfunding waarmee we drie bosbadenpaden willen realiseren in Peel en Maas, twee in Helden en een in Meijel. Medio juni hopen we deze bosbadenpaden te openen en hopelijk volgen er nog veel meer van deze paden door hele land. Dit gun ik namelijk iedereen!” aldus Dorrie.

Crowdfunding
Tijdens de crowdfunding hoopt de stichting voldoende middelen op te halen om deze eerste bosbadenpaden te realiseren. Zo kunnen de paddenstoelen geadopteerd worden en zijn er diverse beloningen voor een donatie. Ook de gemeente Peel en Maas heeft positief gereageerd op het initiatief. Zij hopen dat de bosbadenpaden volwassenen en kinderen zal inspireren om mee te doen en meer tijd samen door te brengen in de natuur. De gezondheidsvoordelen zijn hierin mooi meegenomen.

Meer informatie over de bosbadenpaden en de crowdfunding is te vinden op: bosbadenpad.nl.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026_05_12-Ticketverkoop-Show-It-2026-is-gestart
MD Meijel
12 mei 2026 | 18:00
2026_05_12-Gezellige_bordspellenavonden_in_Meijel-5
Bekijk nu de datums
12 mei 2026 | 14:00
Kandidaat-wethouders-Peel-en-Maas-2026-2030
Bestuursperiode 2026-2030
11 mei 2026 | 19:45

Advertentie