Op dinsdag 20 oktober organiseert Probus Peel en Maas een lezing over een van de meest dramatische gebeurtenissen uit onze geschiedenis. Gebeurtenissen die grote invloed hebben gehad op het leven van onze ouders en grootouders.
Pele en Maas in de oorlog
Nellie Verbugt zal de lezing verzorgen, samen met Herman Crompvoets. Nellie Verbugt zal ingaan op wat er gebeurde in het laatste half jaar van de oorlog en hoe de strijd bij ons onderdeel was van een veel groter geheel: de bevrijding van Europa en de capitulatie van nazi-Duitsland. Wat waren de gevolgen voor de mensen hier?
Herman Crompvoets vertelt het persoonlijk verhaal over wat dat betekende voor de inwoners van het frontdorp Meijel.
Voor iedereen toegankelijk
Iedereen is van harte welkom om de lezing bij te wonen. De lezing begint om 10.30 uur, zal duren tot ongeveer 13.00 uur en vindt plaats bij de Houberij, Kerkstraat 68 te Panningen. De toegang is gratis.
Omdat de organisatie graag inzicht wil hebben in het aantal deelnemers, vragen wij u om vooraf aan te melden met uw naam. Dat kan tot vrijdag 16 oktober. U kunt zich aanmelden via info-prosec@ziggo.nl In verband met de beschikbare ruimte is er een maximum gesteld aan het aantal belangstellenden.
Wat is Probus?
Probus Peel en Maas is een vriendschapsclub voor gepensioneerden of mensen die nagenoeg met pensioen zijn met een achtergrond in het bedrijfsleven of een andere maatschappelijke of professionele functie. Doel is het onderhouden van sociale contacten, verbreding van kennis en ontspanning. Leden komen op vaste tijden samen. Tijdens deze bijeenkomsten houden leden een voordracht of lezing voor elkaar over een interessant onderwerp, gevolgd door een lunch en gesprek. Deze bijeenkomsten zijn normaliter enkel voor leden, alleen de bijeenkomst van 20 oktober is openbaar omdat Probus Peel en Maas de gedachtewisseling over dit onderwerp graag met andere belangstellenden uit de gemeenschap wil delen.






Er zijn nog geen reacties geplaatst