Skip to content

Jubileum 25 jaar Stichting VEEN

8 juli 2026 | 18:00

Zaterdagmiddag 12 september viert Stichting VEEN haar 25 jarig bestaan.

Stichting VEEN

In de Peelregio heeft de stichting zich in die periode ingezet voor het behoud en versterken van de natuurwaarden, in het bijzonder voor de hoogveengebieden in en rond de Verheven Peel (Maria- en Deurnese Peel e.o.).

Er is ongeveer 50 hectare grond aangekocht en beheerd om meer natte omstandigheden te creëren. VEEN heeft daarnaast een wandelpad (het Verheven Peel struinpad), een fietsroute (het Geopad), een boek (Heel de Peel) en een voedselbos gerealiseerd. Daarnaast verzorgden ze allerlei lezingen, excursies en buitendagen voor scholen. Dat alles om mensen het bijzondere karakter van onze mooie regio te laten ervaren en te waarderen.

Belangstellenden en sympathisanten zijn van harte welkom in gemeenschapshuis D’n Binger in Meijel. Vanaf 13.00 uur is er ontvangst waarna prof. Hans Joosten, internationaal erkend hoogveendeskundige en een van de grondleggers van het veenherstel in onze regio, een lezing zal houden over hoogveenherstel vanuit mondiaal perspectief. Om 14.30 uur is er een buitenactiviteit waarbij een nieuw paneel wordt onthuld bij de Peelrandbreuk. Vanaf 16.00 uur is er een afsluitende borrel in het gemeenschapshuis.

Wil je er bij zijn? Meld je dan aan door een mailtje te sturen naar secretaris@stichtingveen-depeel.nl of kijk op de website.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026-07-06-Sara-Goossens-en-Zoe-Janssen-Nederlands-kampioen-beachvolleybal-Onder-19
Ze spelen in Peelpush Dames 2
6 juli 2026 | 16:00
Foto | Danssalon Peel en Maas
Voor iedereen die van dansen houdt
6 juli 2026 | 15:00

Advertentie