Skip to content

Dagvlinders in Nederland | door Hans Melters

19 januari 2020 | 10:00

Hans Melters, bekend van de Vlinderrubriek op Nederweert24 en Meijel24 maakt prachtige video’s in de natuur. In de Vlinderrubriek was elke zondag een vlindersoort op film te zien, inclusief biotopen, wetenswaardigheden en waardplanten.

De vlinderpopulatie in Nederland is de afgelopen 100 jaar met minstens 80 % afgenomen. Deze afname gaat onafgebroken door.

Dagvlinders in Nederland

Volgens Kars Veling van de Vlinderstichting nemen de soorten af omdat we ons land te intensief gebruiken, tenslotte hebben vlinders bloemen nodig. Cor Pierik, onderzoeker van het Centraal Bureau van de Statistiek geeft aan dat de stikstof uit bemesting van de graslanden ook zorgt voor afname van de diversiteit van bloemen.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Foto | Patryk_Kosmider (depositphotos.com)
Gemeente helpt huiseigenaren verduurzamen
29 oktober 2026 | 10:00
Foto | Edward Media
Brandweer rukte met meerdere voertuigen uit
28 oktober 2026 | 19:12
2026_10_28-Seniorenorkest_Meijel_en_POlitiekapel_Limburg_samen_op_podium
Muziek verbindt generaties
28 oktober 2026 | 17:00

Advertentie