Skip to content

Alles over paddenstoelen door IVN Meijel

15 oktober 2026 | 10:00

Op donderdag 22 oktober wordt door IVN Meijel een lezing door Jan Slaats verzorgd over paddenstoelen die organisch materiaal verteren. De lezing begint om 19:30 uur en is in het IVN lokaal in Truijenhof Tomveld 2 in Meijel (5768CP). De toegang is gratis. 

IVN Meijel

In deel 2 van de lezingen over paddenstoelen wordt informatie gegeven over paddenstoelen die organisch materiaal verteren. In dit deel wordt onder andere de relatie van deze paddenstoelen met de bodem behandeld. Welke soorten verwerken het dood materiaal in de natuur en hoe doen ze dat.

Paddenstoelen
Er zijn drie hoofdtype paddenstoelen. Er zijn paddenstoelen samenwerken met bomen en planten (Symbionten), er zijn paddenstoelen die parasiteren op bomen of planten (parasieten) en er zijn paddenstoelen die dood materiaal verteren (saprofyten). 

De paddenstoelen die organisch materiaal verteren brengen de voedingsstoffen die in het dood organisch materiaal is opgeslagen weer terug in het systeem, waardoor deze weer beschikbaar zijn voor bomen en planten. Paddenstoelen gebruiken enzymen om het materiaal op te lossen en zo kunnen ze dat dood materiaal gebruiken voor het maken van de vruchtlichamen (de paddenstoel). De vruchtlichamen verspreiden de sporen (de zaadjes va de paddenstoel) en zo kan de paddenstoelen op nieuwe plaatsen terecht komen. 

In deze lezing wordt aandacht besteed aan soorten die organisch materiaal weer terugbrengen in de natuur. Sommige zijn generalisten en verteren materiaal van meerdere soorten bomen. Anderen zijn zeer specifiek voor een boom of een onderdeel van een boom (bijvoorbeeld bij eiken; hout, takken, bladeren en eikels). In de lezing worden veel soorten getoond.  

Deze lezing is het vervolg op de lezing van 24 september

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

2026-10-15Laatste-bezoekmoment-van-het-jaar-bij-De-Cooperwiek
Bekijk de windturbine van dichtbij
15 oktober 2026 | 11:00
2026-10-14-Majorettewedstrijd-op-zondag-25-oktober-in-De-Korref-in-Meijel
De entree is gratis
14 oktober 2026 | 17:00
20261014_Schade-bij-botsing-op-kruising-Heldensedijk-Heufkesweg_4
Bestuurder behandeld in ambulance
14 oktober 2026 | 13:23
2026_10_01-Maison_Makelaars_column_Maarten_maakt_zich_druk
Over wonen, bouwen en leven in Meijel
14 oktober 2026 | 13:00

Advertentie