Carnaval is van oorsprong een katholiek feest en staat, net als de Kerk, bol van tradities. In Méél wordt de Vastelaovend al tientallen jaren geopend met de Méélse Vastelaovesmis. Kerk en carnaval vormen daarmee samen een bijzondere en vaste traditie in het dorp.
Mèèlse vastelaovesmis 2026
De mis heeft in de loop der jaren een eigen karakter gekregen. Jaarlijks staat een thema centraal en worden vrijwel alle onderdelen, met uitzondering van consecratie en communie, in het Mééls dialect voorgedragen door leden van de Kieveloeët, Véngneuze en Kéjsjeute. De muzikale begeleiding is in handen van de Heimatkapel. Ernst en humor gaan daarbij hand in hand.
De binnenkomst en het vertrek van de gezelschappen verlopen volgens een vast en waardig protocol. Tijdens de Vastelaovesdaag is de kerk bovendien sfeervol verlicht in rood, geel en groen.
Zoon van de prins op een crossmotor
Een bijzonder moment tijdens de mis was de binnenkomst van de zoon van Prins Edje I, die op een crossmotor de kerk binnenreed, nadat de prins zelf even had moeten helpen.
De Méélse Vastelaovesmis is een viering waarop het dorp trots mag zijn. Voor de komende dagen wordt iedereen sjon vastelaovesdaag gewenst, te beginnen bij de Méélse Vastelaovesmis.





































Er zijn nog geen reacties geplaatst