Meijel is een dorp dat draait op verbinding. We weten wat er speelt, delen nieuwtjes met elkaar en houden samen de ontwikkelingen goed bij in en rondom ons mooie peeldorp. Maar zaken die het buitengebied aangaan, gaan soms nog ongemerkt langs ons af. Daardoor krijgen we pas later mee dat er plannen zijn die invloed hebben op het gebied rondom het dorp.
Werkgroep buitengebied Meijel
Er zijn namelijk meerdere ontwikkelingen in het buitengebied van Meijel. Deze initiatieven komen van partijen van buiten het dorp en houden geen of weinig rekening met de leefomgeving van de huidige bewoners en bedrijven. Denk aan plannen voor windturbines, zonneparken of initiatieven die veel arbeidsmigranten aantrekken.
Vanuit het Platveld heeft een groep betrokken bewoners daarom stappen gezet om deze onderwerpen bespreekbaar te maken. Dit initiatief is inmiddels uitgegroeid tot de ‘Werkgroep Buitengebied‘ binnen Peelgeluk. Het doel van deze werkgroep is om ontwikkelingen die het buitengebied van Meijel raken te volgen en hierover te communiceren. Daar waar het een aantasting van de leefbaarheid van het buitengebied is, wordt overleg gezocht met betrokken partijen en de overheid.
Informatieavond
Om dit doel goed te kunnen uitvoeren, willen we als werkgroep buitengebied een informatieavond organiseren. Een moment waarop iedereen uit Meijel, zowel bewoners van het buitengebied als bewoners uit de kern, kan meedenken over de uitdagingen en kansen. Want wat er in het buitengebied van Meijel gebeurt raakt ons uiteindelijk allemaal!
In samenwerking met Peelgeluk nodigen ze iedereen uit om bij deze avond aan te sluiten, vragen te stellen en mee te praten. Zo kunnen we samen kijken hoe we het gebied rond ons dorp leefbaar en toekomstbestendig houden. Tot dan!
Datum: 4 februari 2026
Tijd: 19:30 uur (inloop vanaf 19.15uur)
Locatie: de Heere van Meijel







Er zijn nog geen reacties geplaatst