Skip to content

Stichting Carnavalsmuziek.com en BCL lanceren nieuwe BCL-Vastelaovesjury

12 december 2025 | 17:07

depositphotos - alexraths

Foto | depositphotos - alexraths

Met het oog op de veranderende Limburgse carnavalswereld bundelen stichting Carnavalsmuziek.com en de BCL (Bond van Carnavalsverenigingen in Limburg) hun krachten. 

BCL-Vastelaovesjury

Tijdens de finale van CMC Alaif 2026, op vrijdag 16 januari in Meijel, wordt voor het eerst de BCL-Vastelaovesjury geïntroduceerd: een nieuwe initiatief dat carnavalsverenigingen de kans biedt om rechtstreeks in contact te komen met opkomend vastelaovestalent uit de hele provincie. In het verleden bood de BCL al een podium voor nieuw vastelaovestalent onder de noemer “Sjtel dich ‘ns veur”. Daarnaast fungeert de BCL al jaren als jurylid bij zowel CMC-Alaif als ook het LVK, TVK en KVL. 

Binnen het carnavalscircuit is de afgelopen jaren een duidelijke verschuiving zichtbaar. Verschillende bekende artiesten zijn gestopt of treden minder op, en een aantal iconen bereikt de leeftijd waarop zij hun optredens afbouwen. Om te voorkomen dat er een gat ontstaat in het artiestenaanbod, stimuleren Carnavalsmuziek.com en de BCL actief de zoektocht naar nieuwe, betaalbare en talentvolle artiesten.

BCL-jury krijgt de kans om nieuw talent te scouten.
De BCL-jury bestaat uit afgevaardigden van Limburgse carnavalsverenigingen. Iedere vereniging kan twee vertegenwoordigers aanmelden die tijdens de CMC Alaif-finale niet alleen meebeslissen over de uiteindelijke winnaar, maar vooral de mogelijkheid krijgen om potentieel nieuwe artiesten te scouten voor hun eigen programma’s.

Deze samenwerking biedt een unieke kans om verenigingen direct te verbinden met de artiesten van de toekomst,” aldus de organisatie van Carnavalsmuziek.com. “Het draagt bij aan de continuïteit van de Limburgse vastelaovesmuziek en biedt (jonge) artiesten een podium om ontdekt te worden.”

Contactmomenten en voordelig avondprogramma
Na afloop van de finale krijgen juryleden en verenigingen uitgebreid de gelegenheid om artiesten persoonlijk te spreken. Veel deelnemende artiesten zijn rechtstreeks te boeken, wat het voor verenigingen laagdrempelig maakt om nieuw talent een plek in hun programma te geven.

Aanmelden en informatie
Carnavalsverenigingen kunnen zich vanaf vandaag aanmelden via de link hieronder voor deelname aan de BCL-jury. Aanmeldingen dienen voor 1 januari 2026 binnen te zijn.

Aanmelden: www.cmcalaif.nl
Meer informatie: www.cmcalaif.nl

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

Wegwerkzaamheden en wegafsluiting-1
Ook tijdelijke omleidingen voor vrachtverkeer
8 mei 2026 | 14:00
2026_05_06-Meijelse-motortoertocht-1
Er is een schitterende route uitgezet
7 mei 2026 | 11:00

Advertentie