Skip to content

Omroep P&M krijgt nieuwe aanwijzing als lokale omroep

23 oktober 2025 | 18:00

Foto | depositphotos.com - 3dmentat

Het Commissariaat voor de Media heeft het besluit genomen om Stichting Omroep P&M aan te wijzen als lokale omroep voor de gemeente Peel en Maas en de gemeente Beesel. De nieuwe aanwijzing gaat in op 24 november 2025. Omroep P&M blijft hiermee de lokale omroep voor de gemeente Peel en Maas en de gemeente Beesel.

Omroep P&M

Een aanwijzing van een omroep geldt elke keer voor een periode van 5 jaar. Op 24 november 2025 loopt de huidige aanwijzing van Omroep P&M af. De omroep moest daarom een nieuwe aanvraag doen bij het Commissariaat voor de Media voor de periode daarna. Ook andere omroepen konden zo’n aanvraag doen. Alleen Omroep P&M deed een aanvraag om te worden aangewezen als omroep voor de gemeente Peel en Maas, en ook voor de gemeente Beesel.

Positief advies gemeenteraad
Voordat het Commissariaat voor de Media een besluit neemt op een aanvraag, vraagt zij eerst een advies aan de gemeenteraad. De gemeenteraad van Peel en Maas, en ook de gemeenteraad van Beesel, stemde in met het positief advies om Omroep P&M aan te wijzen als omroep. Het Commissariaat voor de Media heeft dit advies overgenomen en heeft Omroep P&M de aanwijzing gegeven.

Streekomroep
De nieuwe aanwijzing geldt in principe voor de periode tot 24 november 2030. Maar er wordt op dit moment vanuit het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap gewerkt aan een wijziging van de Mediawet. Als de Tweede Kamer en Eerste Kamer instemmen met deze wetswijziging, komt de aanwijzing op 1 januari 2028 te vervallen. Dan gaat namelijk deze wetswijziging in en wordt er per regio nog maar 1 omroep aangewezen: de streekomroep. In deze regio gaat het om een streekomroep voor de gemeenten Beesel, Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Peel en Maas, Venlo en Venray.

Deze 7 gemeenten werken samen om zich voor te bereiden op deze nieuwe situatie. Ook werken omroepen in de regio, waaronder Omroep P&M, samen om te bekijken of zij gezamenlijk de nieuwe streekomroep in de regio Noord-Limburg kunnen vormen. Voor het aanwijzen van de streekomroep wordt weer een nieuwe procedure gevolgd en een besluit genomen door het Commissariaat voor de Media. De gemeenteraden van de 7 gemeenten in de regio geven dan weer een advies.

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Meer nieuws

‘Nòch ÉNNE mi de jas èn’ in 2023
Laatste puntjes op de i
23 oktober 2025 | 19:00
2025_10_23-Getuigen-gezocht-van-inbraak-op-Banmolen-17-in-Meijel
Heb jij iets gezien of weet je meer?
23 oktober 2025 | 17:00
2025_03_24-Gemeenschapshuis-dn-Binger-2
Nieuwe expositie
22 oktober 2025 | 20:00

Advertentie