Locaties waar het coronatoegangsbewijs geldt, kunnen een financiële bijdrage aanvragen voor de controle op dit toegangsbewijs. Het Rijk heeft hiervoor extra geld beschikbaar gesteld. Een aanvraag kan worden ingediend via de website van de gemeente Peel en Maas. Vanaf 6 november 2021 zijn de locaties uitgebreid waar het coronatoegangsbewijs geldt. Bezoekers van onder anderen horeca, culturele instellingen, binnensport, casino’s, gemeenschapshuizen en evenementen moeten verplicht een coronatoegangsbewijs tonen bij binnenkomst.
Voorwaarden voor aanvragen van de vergoeding
Om in aanmerking te komen voor een vergoeding moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan:
- alleen noodzakelijke kosten voor controle-activiteiten die plaatsvinden in de periode van 22 september tot en met 31 december 2021 komen voor vergoeding in aanmerking;
- alleen kosten voor de inhuur van erkende bedrijven die controleren op de coronatoegangspas óf door de inzet van extra eigen personeel kunnen worden gedeclareerd;
- de vergoeding geldt voor maximaal 5 uur per dag, tenzij anders voorgeschreven bij evenementen;
- de vergoeding is maximaal €27,50 per uur (excl. BTW);
- kosten die al op een andere manier zijn vergoed, komen niet in aanmerking;
- kosten declareren is mogelijk tot en met 14 januari 2022. Hierbij geldt op = op
Voor de gemeente Peel en Maas is er in totaal € 109.000 beschikbaar (omgerekend € 2,50 per inwoner).
Aanvraag indienen
Een aanvraag kan worden ingediend via de website van de gemeente Peel en Maas.
Samen sterk
We zijn opnieuw beland in een belangrijke periode waarin we samen de verantwoordelijkheid hebben om het virus eronder te houden. De gemeente Peel en Maas rekent dan ook op ieders inzet en bijdrage. Nog steeds geldt: alleen samen krijgen we corona onder controle.
Persconferentie 12 november
Als er in de persconferentie van 12 november aanstaande nieuwe of aangepaste maatregelen bekend worden gemaakt, die van toepassing zijn op de vergoeding voor controle van het coronatoegangsbewijs, dan communiceert de gemeente Peel en Maas hier opnieuw over.






Er zijn nog geen reacties geplaatst