Vandaag vond de jaarlijkse competitiedag van de brandweer plaats. De verschillende posten binnen het cluster Weert, samen met de bedrijfsbrandweer van Trespa, namen het tegen elkaar op in een spannende strijd om de eerste plaats. Tijdens deze dag kregen de teams diverse oefenscenario’s voorgeschoteld, elk zorgvuldig voorbereid door een van de negen kazernes uit de regio. Het doel was om elk scenario zo effectief en vakkundig mogelijk op te lossen.
Competitiedag brandweer 2025
Dit jaar werd de competitiedag voor de 41ste keer georganiseerd. De deelnemende korpsen trokken in carrouselvorm langs elkaars kazernes om daar een oefening af te werken. Er was een strak tijdschema opgesteld, al werd dit gedurende de dag meerdere keren onderbroken door meldingen, waarop de teams direct moesten uitrukken.
Meijel aan de slag in Heythuysen
Een van de oefenscenario’s waarmee de ploeg van Meijel aan de slag ging vond plaats in Heythuysen. In dit scenario moest de ploeg een woning betreden die in brand stond. In de woning bevond zich een drugslab. De brandweer werd tegen gehouden door een agressieve arbeider van het lab. De melding was gedaan door een man die zijn hond kwijt was geraakt. De hond bleek zich in de woning te hebben verstopt. Aan de ploeg de taak om de situatie veilig te benaderen, de hond te redden en de brand te blussen.
Oefening in Meijel
Brandweer Meijel ontving zelf ook de andere deelnemende ploegen. De oefening die hier werd uitgevoerd, draaide om een man die bekneld was geraakt onder de aanhanger van zijn bedrijfsbus. Daarnaast was een reservoir met de vervoerde vloeistof op de aanhanger gaan lekken, wat de situatie extra gevaarlijk maakte. De ploegen moesten snel en nauwkeurig te werk gaan om de man te bevrijden en het lek te dichten.
Meijel eindigt op de tweede plaats
Na een dag vol actie en teamwork eindigde Meijel op de tweede plaats. De winst ging dit jaar naar Nederweert, met Kelpen-Oler op de derde plek.


























Er zijn nog geen reacties geplaatst