Skip to content

Gemeente Peel en Maas stelt compensatiemaatregelen vast

12 februari 2021 | 12:06

De maatregelen voor het bestrijden van het Coronavirus raken ons allemaal en hebben invloed op ons dagelijks leven. Er wordt ook een extra druk op onze samenleving gelegd. Toch ziet de gemeente Peel en Maas ook dat juist dié samenleving creatief is en enorm veel doorzettingsvermogen heeft.

Doordat we al bijna een jaar met de gevolgen van Corona te maken hebben is het voor verenigingen, inwoners en ondernemers in onze gemeente een moeilijke en onzekere tijd. Hier is de gemeente zich van bewust. Naast de landelijke compensatiemaatregelen proberen ze lokaal daar waar dat kan maatregelen te nemen gericht op bepaalde groepen zoals verengingen, ondernemers en inwoners in Peel en Maas. Het Steunfonds Corona is hier ook een voorbeeld van.

Compensatiemaatregelen Peel en Maas

Compensatiemaatregelen corona
Het college van Peel en Maas heeft besloten om compensatiemaatregelen in te voeren voor verenigingen, inwoners en ondernemers in Peel en Maas om de financiële gevolgen van de Coronacrisis voor een deel te compenseren. In 2020 heeft de gemeente soortgelijke compensatiemaatregelen getroffen.

De volgende compensatiemaatregelen zijn door het college vastgesteld:

  • Kwijtschelding huur gemeentelijke accommodaties
    De gemeente Peel en Maas verhuurt diverse accommodaties die vanwege Corona tijdelijk niet of slechts beperkt mogen worden. Om die reden verlenen ze (gedeeltelijke) kwijtschelding voor de accommodaties die zij verhuren.
  • Compensatie horeca
    Naast de landelijke steunmaatregelen bieden ze compensatie door uitstel te verlenen voor betaling van legeskosten. Daarnaast brengen ze voor de terrassen op gemeentegrond geen huur in rekening.
  • Toeristische ondernemers
    In overleg met BsGW bepalen ze hoe ze omgaan met de opleggingen van voorlopige aanslagen verblijfsbelasting 2021. Mogelijkheden zijn om de voorlopige aanslag 2021 enkele maanden uit te stellen of de voorlopige aanslag te verlagen.
  • Uitstel betaling OZB/rioolrecht en afvalstoffenheffing
    BsGW past maatwerk toe voor de belastingverplichtingen voor ondernemers die door Corona betalingsproblemen hebben.

Reclamebelasting
In 2021 innen ze 25 procent minder reclamebelasting bij de ondernemers. De gemeente Peel en Maas vult dit bedrag aan tot 100 procent. Het bedrag keren ze vervolgens uit aan het Centrummanagement om daarmee een extra stimulans te geven aan de ondernemers.

Subsidies
De gemeente gaat soepel om met verstrekte subsidies als blijkt dat activiteiten niet kunnen doorgaan door Corona, maar dat de organisatoren wel kosten hebben moeten maken.

Voor meer informatie over de compensatiemaatregelen verwijzen ze naar themapagina Compensatiemaatregelen Corona op www.peelenmaas.nl.

Tot slot
We benadrukken normaals hoeveel bewondering en waardering we hebben voor hoe iedereen in Peel en Maas omgaat met deze coronasituatie. De meesten zetten zonder veel morren de schouders eronder. Iedereen is het wel eens zat, maar het is niet anders en we doen het voor en met elkaar. We zien ook dat verenigingen worden gesteund. Daar waar het kan wordt lokaal gekocht om de ondernemers en horeca in onze gemeente te ondersteunen. Maar ook dat er aandacht is voor mensen die het moeilijk hebben. Dat maakt ons ook Peel en Maas!

We hopen snel weer wat licht aan het eind van de tunnel te zien. Blijf gezond, en hou vol. Alleen samen krijgen we corona onder controle.

College van burgemeester en wethouders

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

Jolanda Hoefnagels studio Wa Enne Kraom
Zondagochtend 10.00 uur
11 april 2025 | 17:00
Foto: Jan vd Kam
De resultaten zijn zorgwekkend.
11 april 2025 | 16:30
2025_04_11-Jaarlijkse-buutte-avond-V.V.-de-Vlikkestaekers-in-Ospel2
De laatste kaarten zijn nog beschikbaar
11 april 2025 | 16:00
Foto | Spitzi - depositphotos.com
Een trekpleister in de gemeente
11 april 2025 | 10:00

Advertentie