Skip to content

Burgemeester Delissen scherpt het Damoclesbeleid aan, drugspanden voortaan meteen op slot

16 mei 2019 | 16:18

Regelmatig treft de politie drugs in een gebouw aan. Volgens de wet (artikel 13b van de Opiumwet) kan de burgemeester het gebouw dan sluiten, zodat het maken en verhandelen van drugs direct stopt.

Nieuw Damoclesbeleid
Burgemeester Wilma Delissen-van Tongerlo heeft besloten het Damoclesbeleid aan te scherpen. Met het nieuwe beleid kan een woning direct voor drie maanden worden gesloten. Voorheen werd eerst een waarschuwing gegeven. Burgemeester Delissen treedt al jarenlang hard op tegen de drugsproblemen. Ze is blij met deze ontwikkeling en gaat de nieuwe sluitingsbevoegdheid inzetten. “Ik tolereer onder geen enkele voorwaarde dat er drugs gemaakt en verhandeld worden in Peel en Maas”, aldus burgemeester Delissen.

Samen een vuist maken
De gemeente Peel en Maas ziet dat steeds meer gemeenten hetzelfde optreden tegen drugcriminaliteit. Daardoor kunnen ze ook een gezamenlijke vuist maken tegen drugscriminaliteit in de regio. Georganiseerde criminaliteit ondermijnt het lokale gezag, verslechtert veiligheid en leefbaarheid en levert schade op voor bewoners en ondernemers.

Burgemeester Delissen: “Ik maak me zorgen over de gevaren die criminele activiteiten hebben voor de omgeving. Daarom roep ik inwoners van Peel en Maas op om verdachte signalen altijd te melden, ook als u twijfelt. Wij zoeken het uit. Op deze manier maken we samen de gemeente veiliger”.

Melden

Advertentie

Er zijn nog geen reacties geplaatst


Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Advertentie

Foutje gespot?

Oeps, je hebt kennelijk een foutje gespot.
Fijn dat je ons op de hoogte brengt. Met een paar klikken kun je ons hierover een berichtje sturen. We doen ons best het foutje zo snel mogelijk te herstellen en je hiervan op de hoogte te brengen.

Advertentie

43-Meijelse-jongens-in-Nederlands-Indie-1946-1950-1
De Meijelse waarheid
18 februari 2025 | 20:00
Archieffoto Meijel24 (John Linders)
Drie verdachten zijn aangehouden
18 februari 2025 | 16:15
Carnavalsoptocht Meijel 2023-68
Werkzaamheden Kapelkesweg
18 februari 2025 | 15:49
Foto: VSphotography
Peelgeluk in de praktijk
17 februari 2025 | 9:10

Advertentie